Ben Tedavisi Randevusu


  Ben tedavisi, cilt üzerindeki benlerin cilt kanseri riski taşıması nedeniyle veya estetik olarak kişiyi rahatsız ettiğinde gerçekleştirilebilmektedir. Ben tedavisi kapsamında ciltteki benleri almak için tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Ben tedavisi kapsamında tercih edilecek yöntem hekim ve hastanın ortak kararı neticesinde belirlenmektedir. Ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri de mevcut olmakla birlikte bu kapsamda tercih edilebilecek tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Ben aldırma ameliyatı
  • Lazer ile ben aldırma işlemi
  • Radyofrekans ile ben aldırma işlemi

  Ben Nedir? Zararlı Mıdır?

  Ben, melanosit hücrelerinin bir araya gelmesi ile meydana gelen oluşumlardır. Vücudun pek çok yerinde benler meydana gelebilmektedir. Melanosit ismindeki hücreler tarafından melanin maddesi üretilmektedir. Melanin maddesi, vücudumuzda bulanan ve cilde rengini veren bir maddedir. Melanosit hücrelerin neden bir araya toplanıp benleri meydana getirdiği ise bilinmemektedir. Meydana gelen benler vücudun herhangi bir yerinde oluşabilmektedir.

  Benler genel olarak rahatsız etmeyen bir durum olarak görülmektedir. Kişinin özellikle el ve kol gibi uzuvlarında bulunan benler takılma gibi nedenlerle rahatsızlık riskine neden olabilmektedir. Bununla birlikte tüm ben oluşumlarının zararsız olduğunu düşünmemek gerekmektedir. Bazı benler kanser riski oluşturmaktadır. Bu nedenle simetrik olmayan, kısa süre önce koyulaşan veya hızlı büyüyen benler risk faktörü olarak değerlendirilmeli ve derhal bir cilt doktoruna başvuru yapılmalıdır.

  Ben Nasıl Alınır?

  Ben aldırma işlemi için tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Ameliyat ile ben tedavisi gerçekleştirilebileceği gibi lazer, radyo frekans gibi teknolojiler ile de ameliyatsız ben aldırma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Benin ameliyat ile alınması durumunda kişinin cildinde küçük de olsa dikiş izi kaldığı için genellikle ameliyatsız teknolojik yöntemler tercih edilmektedir. Bunun yanında ameliyatsız ben tedavilerinin genel olarak iyi huylu benler için tercih edildiğini de söylemek gerekmektedir.

  Ben Aldırma Ameliyatı

  Ben aldırma ameliyatı, lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi operasyondur. Ben aldırma ameliyatı adımları şu şekildedir:

  • Hastaya öncelikle ameliyat sırasında acı ve ağrı hissi olmaması için lokal anestezi yapılmaktadır. Anestezi için küçük iğneler kullanılmakta ve benin hem çevresine hem de altına anestezi yapılmaktadır. Bu sayede hasta açısından konforlu bir ameliyat süreci sağlanmaktadır.
  • Anestezi etkisini gösterdikten sonra cerrahi operasyonla kesi açılmakta ve ben tam kat olarak alınmaktadır.
  • Ben ve deri altındaki yağ dokusu tamamen alındıktan sonra bölge dikiş ile kapatılmaktadır.

  Ben aldırma ameliyatı yaklaşık olarak 25 – 30 dakika arasında gerçekleştirilen bir operasyondur. Başarılı bir ben aldırma ameliyatı sonrasında minimum seviyede iz kalmaktadır. Bu iz genellikle benin büyüklüğünden birkaç milimetre fazladır. Son olarak önemle belirtmek gerekir ki, kişinin beninde şüpheli bir durum görülmesi halinde patolojik inceleme yapılmaktadır.

  Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemleri

  Ameliyatsız ben aldırma tedavileri, kesi izi kalmaması ve kısa süreli operasyonlar olması nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin tamamı yüksek teknoloji ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri kapsamında en sık tercih edilen yöntemler şunlardır:

  • Lazer ile Ben Aldırma Tedavisi
  • Radyo Frekans ile Ben Aldırma Tedavisi

  Lazerle Ben Aldırma / Sildirme

  Lazer ile ben alım işlemi, tek seansta gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem için elektrik enerjisi ısıya dönüştürülmektedir. Lazer ışınlarının zararlı ışınlardan arındırılarak kullanılması sayesinde ciltte herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Meydana gelen ısı ile ben alımı gerçekleştirilmektedir. Lazer ile ben aldırma işlemine ilişkin bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İşlem tek seans ile kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Genellikle 5 dakikadan kısa sürede işlem tamamlanmaktadır.
  • İşlem sırasında hastada herhangi bir acı veya ağrı hissi olmamaktadır. Bu sayede hasta aynı gün içerisinde gündelik yaşantısına dönebilmektedir.
  • Lazer yönteminin kıl köklerine hiçbir zararı bulunmamaktadır.
  • Uygulama sonrasında pansuman gerekmemektedir.
  • Lazer yönteminde tek seferde birden çok ben alımı gerçekleştirilebilmektedir.
  • Uygulama bölgesinin iyileşme süreci oldukça kısadır.

  Radyo Frekans ile Ben Aldırma

  Radyo frekans ile alım işlemi, ameliyatsız tedavi yöntemleri kapsamında tercih edilebilecek bir diğer yöntemdir. Bu yöntemde elektrik enerjisi radyo dalgasına dönüştürülmekte ve buharlaştırılmaktadır. Buharlaşma ile ben alımı gerçekleştirilmektedir. Ben tedavisi seçenekleri arasında en sık tercih edilen yöntemlerden birisi olan radyo frekans yönteminde kesi açılmadığı için dikiş gerekmemektedir.

  Küçük Ben Tedavisi

  Küçük ben aldırma tedavileri kapsamında en sık tercih edilen yöntem radyo frekans ile ben tedavisidir. Bu kapsamda yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi benin iyi huylu olması gerekmektedir.

  Yüz Beni Aldırma

  Yüz bölgesindeki beni aldırma işlemi, ben aldırma yöntemlerinin en sık tercih edildiği bölgelerden birisidir. Benler küçük gözükseler de kişiyi kozmetik açıdan rahatsız edebilmektedir. Bunun yanında yüz bölgesinde estetik görünümü bozan benler de oluşabilmektedir. Benin büyüklüğü, cilt kanseri riski gibi hususlar değerlendirildikten sonra tedavi yöntemi belirlenecektir.

  Göz Altı Beni Aldırma

  Göz altındaki beni aldırma, yüz bölgesinde olduğu gibi farklı tedavi yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir. Ben aldırma tedavisi kapsamında ameliyat tercih edilse dahi bu işlem yaklaşık 30 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu açıdan basit bir işlem olduğu ve size rahatsızlık veriyorsa kısa sürede tedavi edilebileceği söylenebilmektedir.

  Vücut Beni Aldırma

  Vücutta bulanan benleri aldırma işlemi bazı durumlarda kişinin hayat kalitesini büyük oranda yükseltmek anlamına gelebilmektedir. Ben, vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilen bir oluşumdur. Bununla birlikte koltuk altı, kol veya saç derisi gibi noktalarda ben çıkması, kişiyi oldukça rahatsız edebilmektedir. Bu durumda rahatsızlığınızı gidermek için kliniğimize başvuru yapabilirsiniz. Hekimlerimiz tarafından yapılan inceleme sonrasında sizinle birlikte tedavi yöntemi belirlenecektir.

  Siyah Ben Aldırma

  Siyah ben alımı işlemi, kişiden böyle bir talep gelmesi durumunda ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Benlerin mutlaka kahverengi olduğunu düşünmek yanlış bir kanaattir. Siyah veya koyu mavi benler ortaya çıkabilmektedir. Bununla birlikte meydana gelen oluşumun ben olup olmadığının tespit edilmesi ve ben ise tedavi yönteminin belirlenmesi için muayene gerekmektedir. Bu noktada ücretsiz muayene imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

  Et Beni Tedavisi

  Et beni tedavisi, ben aldırma tedavilerinin arasında en sık talep edilen tedavi yöntemidir. Et benleri kişiyi görsel olarak memnun etmemesinin yanı sıra kıyafetlere takılma veya sürtünme gibi nedenlerde de kişiyi rahatsız edebilmektedir. Bu durumda kliniğimize başvuru yaparak köküyle birlikte tek seansta ben aldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ben Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

  Ben aldırma sonrası iyileşme süreci oldukça kısadır. Hastanın ameliyat sonrasında da ameliyatsız tedavi yöntemlerinde de gözetimde tutulması gerekmemektedir. Doğrudan günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür. Ben aldırma işleminin ameliyat ile gerçekleştirilmesi halinde 5 ile 15 günlük bir süre sonunda dikişler alınmaktadır.

  Aspirin ile Ben Tedavisi Olur Mu?

  Aspirin ile ben tedavisi, pek çok kişinin benlerinden kurtulmak için tercih ettiği bir yöntemdir. Bununla birlikte benlerinize doğal tedavi yöntemlerini uygulamadan önce mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Bilinçsiz davranışlar kişinin rahatsızlığının artmasına neden olabilmektedir. Bunun yanında cilt kanseri araştırmasının yapılması gereken durumlar da olabilmektedir. Dolayısıyla uzman bir hekime görünmeniz faydalı olacaktır..

  Ben Aldırma Fiyatı

  Ben aldırma tedavisi fiyatları, kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle fiyat almak için mutlaka muayene olunması gerekmektedir. Merkezlerimizi ziyaret ederek ücretsiz muayene olabilmeniz mümkündür.

  Ben Aldırma Merkezlerimiz

  Ben aldırma merkezi arayanlar için ben aldırma operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiren merkezlerimiz hizmetinizdedir. Climed klinik olarak hizmetinizdeyiz.

  Nişantaşı, Bakırköy, Kadıköy, Pendik, Beylikdüzü Ben Aldırma Merkezleri

  Ben aldırma merkezleri olarak tercih edilebilecek merkezlerimiz, alanında uzman başarılı hekimlerimizle hizmet vermektedir. Acısız, ağrısız, ameliyatsız bir şekilde gerçekleşen ben tedavisi için bizleri tercih edebilirsiniz.

  Climed Klinik Sağlığa Dair Her Şey
  Kliniğimizde ücretsiz muayene olmak için aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. En kısa sürede asistanlarımız sizleri arayarak gerekli bilgileri verecek ve talep etmeniz halinde randevu oluşturacaklardır.