Siğil Tedavisi

Siğil tedavisi, ameliyatsız seçenekler olarak ilaçla, radyofrekansla, dondurarak, elektrokoter yöntemi ile gerçekleştirdiğimiz, siğillerinizi herhangi bir iz bırakmaksızın ortadan kaldırdığımız uygulamamızdır. Siğil tedavisi kapsamında ilk adımda detaylı muayene ve ardından siğilinize uygun tıbbi müdahalelerimizi gerçekleştiririz. Eğer genital alan veya makat bölgesi siğillerine sahipseniz, radyofrekans ve elektrokoter yöntemleri ile problemlerinize ameliyatsız, acısız çözüm sağlıyoruz. Yayılımı düşük olan tek ve yüzeysel siğillerinizi ise kısa sürede dondurma ve ilaç kullanımı yöntemleriyle ile tedavi ediyoruz.

Siğil Nedir? HPV Virüsü Nedir?

Siğil, papilloma virüsleri olarak adlandırdığımız virüs gurubundan kaynaklanan iyi huylu cilt enfeksiyonlarıdır. HPV virüsü human papilloma olarak adlandırdığımız, hem kadın hem erkekte genital alanda siğil oluşumuna yol açan bir çeşit virüstür.

Siğil Çeşitleri Nelerdir?

Siğil vücudun her bölgesinde olabilmekle birlikte en çok görüldüğü bölgelere göre;

  • Ayak Tabanı siğilleri,
  • Düz siğiller,
  • Genital siğiller,
  • İpliksi siğiller,
  • Kondilom,

şeklinde sıralanabilir. Tüm bu tip siğil çeşitleri, HPV virüsünün farklı alanlara bulaşması sonucunda meydana gelir.

Siğil çeşitlerinin diğer insanlara bulaşmasını önlemek ve siğillerin gruplaşarak yayılmalarının önüne geçmek için ise profesyonel tedavi koşullarından yararlanmanız gerekmektedir. Tüm tip siğil problemlerini gidermek amacıyla siğil tedavimizden faydalanabilirsiniz.

Ayak Tabanı Siğilleri

Ayak tabanı siğilleri, yaygın olarak gördüğümüz insan papillom virüsünün neden olduğu, derinin ilk iki katmanı olan dermis ve epidermise yerleşen fakat derin katmana ulaşamayan siğil tipleridir. Bu siğil çeşitleri ayaklarınızda farklı şekil ve boyutlarda ortaya çıkarlar. Lezyon boyutlarına bağlı olarak 8 aylık dönem süresinde aynı alanda kalma eğilimine sahiptirler.

Ayak altınızda çıkan siğilleri iki farklı tür üzerinden inceleriz. Tekli siğil adı verdiklerimiz, zamanla büyüme eğilimine sahip olan ve çok nadir durumlarda diğer siğiller ile birleşen oluşumlardır. Tespit ettiğimiz mozaik siğiller ise birbirine yakın ve öbekleşmiş siğil topluluklarıdır. Ayak tabanı siğillerinin tün çeşitlerine yönelik tedavi gereksinimlerinizi, tıbbi ve profesyonel tekniklerimiz ile karşılıyoruz.

Düz Siğiller

Düz siğil, deri renginde veya hafif kahverengi olarak gözlemlediğimiz, üzeri düz, deri üzerinde az bir kabarıklık ile oluşmuş, zor fark edilir kabarıklardır. Bu siğilleri, yüz, boyun, göğüs, genital bölge alanlarına yerleşen siğil çeşitleri olarak adlandırıyoruz.

Derinin üst tabakasında yer alan mukozalara HPV etkinse bağlı olarak yerleşen düz siğiller yayılma eğilimine sahiptirler. Bu açıdan yayılımı önlemek ve iltihaplanma risklerinin önüne geçmek için sizlere siğil tedavisi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Genital Siğiller

Genital siğil, cinsel yolla bulaşan ve HPV virüs etkisi ile ortaya çıkan viral bir rahatsızlıktır. Özellikle cinsel ilişki sırasında, virüse temas yoluyla bulaşan genital siğiller, tedaviden yararlanılmaması halinde yayılma eğilimine sahiptirler.

Genital bölgenizde et benine benzeyen bir şekilde çıkan bu viral rahatsızlığın yüzden fazla farklı tipi bulunmaktadır. Siğilin bulunduğu alanda yer alan dokulara başka bir kişinin teması halinde bulaşma riski bulunmaktadır. Eğer genital bölgenizde yer alan siğiller HPV 16,18, 31, 33 virüsleri temelli oluşmuş ise kanser riskinden de söz edilebilir.

Bu tip virüsler ile oluşan genital bölge siğilleriniz kontrol altına almak amacıyla, tıbbi tedavi koşullarından yararlanmanız gerekmektedir.

İpliksi Siğiller

İpliksi siğil, ağız, burun, boyun, çene bölgelerinizde oluşan, saplı ve ten rengine benzer yanları ile et benleri ile karıştırabileceğiniz siğillerdir. Bu siğilleriniz HPV virüs ile temas ardından meydana gelirken, ilk etapta oldukça küçük bir formada oluşurlar. Kaşıntı ve kızarıklık ardından cilt yüzeyinde beliren ve ten rengi ile uyumlu küçük çıkıntılar olarak gözlemlediğimiz bu siğilleri, bulaşıcılığın önüne geçmek amacıyla siğil tedavisi kapsamınızda gideriyoruz.

Kondilom

Kondilom, HPV virüsüne maruz kalınmasının ardından bulaşan enfeksiyon ile genital bölgede oluşan siğillerdir. Cinsel ilişki ardından geçen HPV ile oluşan tüm genital bölge siğillerine kondilom ismini veriyoruz.

HPV virüsü taşıyan genital bölge ile temasın ardından çıkan bu siğillerin, tek, gurup halinde, ciltten yüksek, yassı veya karnabahar biçimli formlarda çıktıklarını gözlemleriz. Deri kabarık, üzeri pürtüklü ve açık kahverengi ise genital bölgede yer alan bu siğiller, kondilom siğillerdir. Kondilom siğiller kadın hastalarımızda, vulvada ( dış genital alan), vajina içinde, çevresinde, anüs içinde, kasıklarda, rahim ağzında oluşmaktadır. Erkek hastalarımızda ise penis, testis, kasık, bacak arası bölgelerinde, kondilom siğilleri tespit ediyoruz.

Ameliyatsız Siğil Tedavisi

Ameliyatsız siğil tedavisi, radyofrekansla, ilaçla, dondurarak, elektrokoter yöntemiyle yapılmaktadır. Sizin için sunduğumuz bu ameliyatsız yöntemlerin geniş bilgilerine alt başlıklarda değiniyoruz.

Radyofrekansla Kondilom (Makat Siğili) Tedavisi

Radyofrekansla kondilom tedavisi ile temiz cilt alanına kadar olan siğilli bölgeleri temizliyoruz. Bu kapsamda genital alan ve makatta bulunan kondilom siğillerini, radyofrekans ile yakarak ortadan kaldırıyoruz. Geriye sadece sağlıklı cilt derisinin kaldığı bu yöntem kapsamında hem dışarıda hem de makat içinde yer alan siğilleri temizliyoruz.

Radyofrekans ameliyatsız bir yöntem olduğu için herhangi bir acı hissedilmezken, kısa süre içerisinde de tamamlanmaktadır. Bu tedavide aynı gün içerisinde normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Ayrıca radyofrekans yönteminde herhangi bir kesi izi de olmamaktadır.

İlaçla Siğil Tedavisi

Siğil ilacıyla tedavi için siğil üzerine önerdiğimiz ilaçları düzenli olarak sürmenizi tavsiye ettikten sonra, siğili bu ilaç ile düzenli kullanımda yakarak kaybolmasını sağlıyoruz. Bu tedavi yüzeysel alanda yer alan siğilleriniz için uygulanabilmektedir. Genital alanda ve makat bölgesinde iç yüzeyde bulunan siğiller için ilaç ile tedavi yönteminin uygulanması mümkün değildir.

Dondurarak Kondilom Tedavisi

Kondilomu dondurma tedavisi, -40 / -60 derecelik özel tıbbi gazı siğile dokundurarak uyguladığımız tedavi yöntemimizdir. Bu gaz yardımı ile siğili tamamen yok ediyoruz. Yüzeysel alanlarda bulunan siğillere uyguladığımız bu tedavi kapsamında donan siğillerinizin düşmesini ve yerinde sadece sağlıklı derinin kalmasını sağlıyoruz. Bu yöntemimiz genital bölge ve makat içinde yer alan siğiller için tercih etmediğimiz bir yöntemdir.

Elektrokoter Yöntemiyle Siğil Tedavisi

Elektrokoter uygulamasıyla siğil tedavisi, lokal anestezi ardından genital bölgede yer alan HPV virüs kaynaklı siğilleri elektrokoter ile yakarak yok ettiğimiz tedavi biçimizdir. Başarı oranı yüksek olan bu tedavi seçeneğimiz ile genital alanda yer alan yayılımlı siğillerinizden kurtulup, sağlıklı bir cilt yüzeyine kavuşursunuz.

Genital alanda bulunana siğilleriniz, yayılımının öne geçmek ve siğillerin birleşerek öbekleşmiş görünüm oluşturmasını engellemek için elektrokoter yönteminden yararlanabilirsiniz.

Siğil Tedavisi Fiyatları

Siğil tedavisi fiyatları, siğil tedavi çeşitlerimizden hangisini tercih edileceğine bağlı olarak farklılık gösterecektir. Radyofrekans ile kondilom (makat siğili) tedavisi, ilaçla siğil tedavisi, dondurarak kondilom tedavisi, elektrokoter yöntemiyle siğil tedavisi seçeneklerimiz arasından en uygun tedavi yöntemi seçilmeli, siğillerinizin ilerleme evrelerinin ne konumda olduğu belirlenmeli, siğilinizin vücudunuzun hangi alanında yer aldığı göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu detayların ele alarak, sürecin değerlendirilmesi gerekmektedir. Siğil tedavisi kapsamında yüz, el, ayak, boyun, genital bölge siğilleri için farklı teknikler kullanılmaktadır. Dolasıyla siğil tedavisi fiyatı hakkında kesin bilgiyi uzman doktorumuz tarafından yapılacak ücretsiz muayenenin ardından öğrenebilirsiniz.

Climed Klinik Sağlığa Dair Her Şey
Kliniğimizde ücretsiz muayene olmak için aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. En kısa sürede asistanlarımız sizleri arayarak gerekli bilgileri verecek ve talep etmeniz halinde randevu oluşturacaklardır.