Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom tedavisi, problemin meydana geldiği bölgeye ve hasta ile hekimin ortak kararına göre ameliyatlı veya ameliyatsız şekilde uygulanabilmektedir. Hemanjiom tedavisi kliniklerimizde alanında uzman kalp ve damar cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hemanjiom Nedir?

Hemanjiom, hemanjiom damarlarının kontrolsüz yoğun bir şekilde bir çoğalması nedeniyle meydana gelen bir iyi huylu tümördür.

Hemanjiom Boyutları

Hemanjiom boyutları zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Bağımsız bir organ gibi büyümeleri mümkündür. Bunun yanında küçülmeleri ve hatta büyüdükten sonra kendiliğinden küçülmeleri de mümkündür. Son olarak herhangi bir değişim olmayabileceğini de söylemek gerekmektedir.

Hemanjiom Doktorlarımız

Hemanjiom doktorlarımız kalp ve damar cerrahisi alanında uzmandır. Climed merkezlerimizde hemanjiom tedavinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Climed Klinik İstanbul’da 5 Farklı Noktada Hemanjiom Tedavisi Hizmeti Vermektedir.

Climed merkezleri olarak sıralayabileceğimiz 5 farklı merkezimiz bulunmaktadır. Merkezlerimizin tamamında uzman kalp ve damar cerrahisi doktorlarımız hizmetinizdedir. Nişantaşı, Bakırköy, Beylikdüzü, Pendik ve Kadıköy merkezlerimizi ziyaret ederek muayene ve tedavi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kliniklerimizde Tedavi Edilen Hemanjiomlar

Hemanjiom tedavileri kapsamında cilt ve cilt dışındaki tüm bölgelerde tedavi sağlanmaktadır. Hemanjiom sıklıkla cilt üzerinde görülse de, akciğer, karaciğer, kolon ve böbrek gibi bölgelerde de meydana gelebilmektedir. Kliniklerimizde genelikle ciltteki veya cildin üst kısmına yakın bölgelerdeki sorunlarınız için ameliyatsız hemanjiom tedavileri uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Kliniklerimizde Kullandığımız Tedavi Metodları

Hemanjiom tedavi metotları kapsamında ameliyatsız tedavi yöntemleri çok daha sık tercih edilmektedir. Günümüzde eski usul ameliyat yöntemleri terk edilmiştir. Kliniklerimizde kullanılan yöntemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Lazer hemanjiom tedavisi
 • Köpük hemanjiom tedavisi
 • İnfrared hemanjiom tedavisi
 • Radyofrekans hemanjiom tedavisi

Hemanjiomda Yeni/Modern Tedaviler

Hemanjiomda modern tedaviler, lazer ve köpük tedavisi gibi ameliyatsız yöntemlerdir. Kliniklerimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Hemanjiom Tedavisi Olan Hastalarımızın Yorum Ve Fotoğrafları

Hemanjiom tedavisi sonrası görseller, kliniklerimizin bu konudaki başarısını kanıtlarken aynı zamanda problem ile karşı karşıya olan hastalarımızı da oldukça rahatlatmaktadır.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavi Yöntemleri

Ameliyatsız hemanjiom tedavileri, son teknolojinin kullanılmaya başlanması ve önceki dönemlerde tercih edilen eski usul ameliyat yöntemlerinin terk edilmesiyle ortaya çıkan tedavi yöntemleridir. En büyük avantajı hayati risk gibi problemlerin ortadan kaldırılmasıdır.

Hemanjiom Lazer Tedavisi

Hemanjiom lazer tedavisi, lazer ışınları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Tedavide ışınlar doğrudan bölgeye uygulanmaktadır. Tedavi için birkaç seans gerekebilmektedir. Her seansta hemanjiomlu alan tahrip edilmekte ve sonunda tamamen tahribat sağlanarak yok edilmektedir.

Hemanjiom Köpük Tedavisi

Hemanjiom köpük yöntemi, sklerozan madde ve havanın karışması sonucu ortaya çıkan köpüğün hastaya uygulandığı bir tedavidir. Tedavi ile hemanjiomlu kitleyi besleyen damarlar yakılarak hemanjiomlu kitle yok edilmektedir.

Hemanjiom İnfrared Tedavisi

Hemanjiom infrared yöntemi, bölgeye kırmızı ışık dalgaları ile ısı verilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bağ dokusunun sıkılaştırılması ve cildin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Hemanjiom Skleroterapi

Hemanjiom skleroterapi yöntemi, köpük yöntemidir. Bu yöntemde sklerozan madde ile hava karışmakta ve bir köpük ortaya çıkmaktadır. Bu köpük hastaya uygulanmaktadır.

Hemanjiom Radyofrekans Tedavisi

Hemanjiom radyofrekans tedavisi, ameliyatsız tedavi yöntemlerinden bir diğeridir. Elektrik akımı ile elde edilen ısı bölgeye uygulanmaktadır.

Ameliyatla Hemanjiom Tedavisi

Ameliyatla hemanjiom tedavisi, ameliyatsız yöntemlerin uygulanamayacağı böbrek, karaciğer gibi bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Hemanjiomlu doku ameliyat ile çıkarılmaktadır.

İlaçla Hemanjiom Tedavisi

İlaç ile hemanjiom tedavisi kapsamında Dideral gibi ilaçlar tercih edilebilmektedir. İlaç tedavisinde ilaç dozajı oldukça önemlidir. Bu nedenle doktor tarafından belirleme yapılması gerekmektedir.

Dideral Hemanjiom Tedavisi

Dideral ilacı ile hemanjiom tedavisi, hastalığın seyrine göre tercih edilebilmektedir. Bu yöntem ile büyüme ve gelişme engellenmektedir. Dideral ilacının kullanım dozajı ve kullanılıp kullanılmayacağı doktor tarafından belirlenmelidir.

Hemanjiom Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hemanjiom tedavisi süresi, uygulanacak tedavi yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Lazer tedavisi için 10 – 15 seans gerekebilmektedir.

Hemanjiom Çeşitleri Nelerdir?

Hemanjiom çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Çilek Tipi Hemanjiom
 • Şarap Lekesi (Port-Wine Stain)
 • Melek Öpücüğü
 • Leylek Isırığı
 • Gül Lekesi
 • Hemanjiomatozis
 • Vücutta Kırmızı Benler – Hemanjiom Benleri
 • Organlarda Görülen Hemanjiomlar
 • Kavernöz Hemanjiom
 • İntramüsküler Hemanjiom

Hemanjiom Kimlerde Görülür?

Hemanjiom görülebilecek kişiler kapsamında risk faktörleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kız prematüre bebeklerde erkek bebeklerden daha sık görülmektedir.
 • Aile öyküsünde hemanjiom problemi olan kişilerde daha sık görülmektedir.
 • Açık tenli çocuklarda çilek hemanjiom daha sık görülmektedir.

Çocuklarda Hemanjiom

Çocuklarda hemanjiom genellikle cilt üzerindeki bir oluşum olarak meydana gelmektedir. Bebeklik döneminde hemanjiomu olan çocuklarda, sonraki dönemlerde hemanjiom dikkat çekmeyecek şekilde düzelebilmektedir. Çocuklarda hemanjiom nedeniyle ağrı, kanama veya enfeksiyon olması durumunda ya da problemin çocuğun nefes alma, işitme gibi işlevlerini etkilemesi durumunda tedavi edilmesi gerekmektedir. Çocuklarda hemanjiom tedavilerinde ilaçlar ve ameliyatsız yöntemler kullanılabilmektedir.

Bebeklerde Hemanjiom

Bebeklerde hemanjiom görülebilmektedir. Çünkü hemanjiom doğumsal rahatsızlıklardan birisidir. Bebeklerde hemanjiom tedavisi kapsamında ameliyatlı yöntemler tercih edilebileceği gibi ameliyatsız yöntemler de uygulanabilmektedir. Ameliyatsız yöntemler kanama riskinin olmaması, hemanjiomların tamamen yok edilmesine imkan tanınması, hastanın küçük olmasının tedaviye engel olmaması ve iz bırakmaması gibi avantajları nedeniyle daha sık tercih edilmektedir.

Yenidoğan Hemanjiom

Yenidoğan bebeklerde hemanjiom sıklıkla görülen bir durumdur. Ancak bebeğin doğumundan hemen sonraki dönemde tedavinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerin kullanılabilmesi için belirli bir zaman gerekmektedir. Bu süreçte bebeğinizde fiziksel bir ağrı meydana gelmeyecektir. Sonraki dönemde ise ameliyatsız veya ameliyatlı yöntemler kullanılarak başarılı bir şekilde rahatsızlık giderilmektedir.

Hemanjiom Nerelerde Görülür?

Hemanjiom görülebilecek bölgeler olarak açıklanabilecek birçok farklı bölge bulunmaktadır. Bu bölgeler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Dudakta Hemanjiom
 • Dilde Hemanjiom
 • Ağızda Hemanjiom
 • Göz Kapağında Hemanjiom
 • Göz Arkası Hemanjiom
 • Yanakta Hemanjiom
 • Burunda Hemanjiom
 • Sırtta Hemanjiom
 • Bacakta Hemanjiom
 • Ayakta Hemanjiom
 • Kolda Hemanjiom
 • Kafada Hemanjiom
 • Boyunda Hemanjiom
 • Ensede Hemanjiom
 • Belde Hemanjiom
 • Göğüste Hemanjiom
 • Deride/Ciltte Hemanjiom
 • Saçlı Deride Hemanjiom
 • Parmakta Hemanjiom
 • Genital Bölgede Hemanjiom
 • Vajinada Hemanjiom
 • Peniste Hemanjiom

Hemanjiom kolon, beyin, akciğer, böbrek ve karaciğerde de ortaya çıkabilmektedir.

Hemanjiom Hakkında En Çok Merak Edilenler

Hemanjiom Hangi Birim Tedavi Eder?

Hemanjiom tedavisinin gerçekleştirildiği birim, kalp ve damar cerrahisidir.

Hemanjiom Büyümesi / Hemanjiom Büyür Mü?

Hemanjiom büyümesi, meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte tüm hemanjiom rahatsızlıklarında büyüme oluşmadığını da söylemek gerekmektedir.

Hemanjiom Sonradan Oluşur Mu?

Hemanjiom sonradan ortaya çıkar mı sorusu cevabı merak edilen sorulardan birisidir. Hemanjiom doğuştan bir hastalıktır. Ancak büyüme meydana gelebilmektedir.

Hemanjiom Bulantı Yapar Mı?

Hemanjiom bulantı yapabilmektedir. Karaciğer hemanjiomunda bulantı belirtilerden birisi olarak görülebilmektedir. Bunun yanında kusma, tokluk hissi gibi belirtiler de söz konusu olabilmektedir.

Hemanjiom Genetik Midir?

Hemanjiom genetik özelliği bulunan bir hastalıktır. Fakat genetik yollarla çocuklara aktarıldığını söylemek doğru değildir. Kişinin hemanjiomu olması, çocuğunda da hemanjiom rahatsızlığı görüleceği anlamına gelmemektedir.

Hemanjiom Kendiliğinden Geçer Mi?

Hemanjiom kendiliğinden geçmesi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Doğuştan olan bir hastalık olan hemanjiom ilk yıllarda gerilemeye başlamaktadır. Bu gerileme durumunda kaybolabilmektedir. Ancak tam tersi büyüme eğiliminde olması durumunda, hemanjiom tedavisi için mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvuru yapmanız gerekmektedir.

Climed Nişantaşı

Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 Şişli

0537 839 99 99
0212 265 99 99

Climed Bakırköy

Yeşilyurt Mahallesi Sipahioğlu Caddesi No: 25/1 Bakırköy

0530 123 33 33
0212 574 25 25

Climed Beylikdüzü

Kaya Millennium İş Merkezi B Blok Kat 9 No:150 Beylikdüzü

0534 078 78 78
0212 415 78 78

Climed Pendik

Kaynarca Mahallesi, Akdeniz Caddesi No:6/2 Pendik

0530 115 55 55
0216 375 75 75

Climed Kadıköy

Suadiye Mahallesi, Bağdat Cd. 420/2, Kadıköy

0535 620 31 62
0216 362 00 10

Climed Klinik Sağlığa Dair Her Şey
Kliniğimizde ücretsiz muayene olmak için aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. En kısa sürede asistanlarımız sizleri arayarak gerekli bilgileri verecek ve talep etmeniz halinde randevu oluşturacaklardır.